Chráníme Vaše data. Více ZDE.

Sociální firma KOŠÁRA

Kdo pracuje v Košáře

Košára je velmi důležitým partnerem programu a sociální služby DOM JOB, jejímiž klienty jsou mladí lidé a dospělí, kteří nemají dobré rodinné zázemí, trpí různorodými psychosociálními obtížemi či nemají pracovní návyky a potřebné sociální dovednosti a většinou žádnou kvalifikaci. Pracovníky Košára jsou lidé, kteří práci nejenom nemohou najít, ale také si jí nedokáží udržet. Ve většině případů splňují klienti charakteristiky ne zaměstnatelnosti.

Košára je součást sociální služby

Klienti sociální rehabilitace ve službě DOM JOB prochází strukturovaným individuálním vedením. Košára spolupráci doplňuje a nabízí klientům praktickou zkušenost se zaměstnáním a s běžným provozem malé firmy. V úzké spolupráci se sociálními terapeuty budují postupně všechny kompetence, které jsou nezbytné pro nalezení a udržení zaměstnání na běžném trhu práce.
Výroba zajímavého zboží umožňuje klientům objevit svůj talent a rozvíjet kreativitu. Nejúspěšnější pracovníci mohou složit zkoušku a stát se v dílně lektorem. Každodenní kontakt se zákazníky vytváří přirozený tlak na rozvoj komunikačních dovedností.

Košára je malá firma

Pracovníci Košáry – klienti programu DOM JOB jsou zapojeni do života firmy ve všech oblastech. Vyrábí originální designované košíky a doplňky z proutí, plánují výrobu, mají pracovní porady, zpracovávají inventury, rovněž působí jako prodavači a jednají se zákazníky. Získávají tak cenné zkušenosti a pracovní návyky. Klíčovým momentem je budování odpovědnosti za vykonanou práci a celkové působení ve firmě.

Úspěšní pracovníci Košáru opouští

Popsaný model v Košáře umožňuje velmi intenzivní a efektivní sociální učení. Za 10 let existence bylo prokázáno, že kombinace individuální sociální terapie, skupinové práce a praktického tréninku v sociální firmě přináší v relativně krátkém čase efekt a úspěšní klienti se zapojují na trh práce.

Provozní doba
PO 10 – 12 13 – 17
ÚT 10 – 12 13 – 17
ST 10 – 12
ČT 10 – 12 13 – 17
10 – 15
Používáte Facebook?
Košára je tam také.