Chráníme Vaše data. Více ZDE.

Sociální firma KOŠÁRA

Kdo pracuje v Košáře

Košára je velmi důležitým partnerem programu a sociální služby DOM JOB, jejímiž klienty jsou mladí lidé a dospělí, kteří z důvodu zdravotního nebo sociálního znevýhodnění trpí různorodými psychosociálními obtížemi, mnohdy nemají pracovní návyky či sociální dovednosti Pracovníky Košára jsou lidé, kteří chtějí pracovat a žít aktivní život navzdory své nepříznivé situaci či zdravotním problémům.

Košára je součást sociální služby

Klienti sociální rehabilitace ve službě DOM JOB prochází strukturovaným individuálním vedením. Košára spolupráci doplňuje a nabízí klientům praktickou zkušenost se zaměstnáním a s běžným provozem malé firmy. V úzké spolupráci se sociálními terapeuty budují postupně všechny kompetence, které jsou nezbytné pro nalezení a udržení zaměstnání na běžném trhu práce.
Výroba zajímavého zboží umožňuje klientům objevit svůj talent a rozvíjet kreativitu. Nejúspěšnější pracovníci mohou složit zkoušku a stát se v dílně lektorem. Každodenní kontakt se zákazníky vytváří přirozený tlak na rozvoj komunikačních dovedností.

Košára je malá firma

Pracovníci Košáry – klienti programu DOM JOB jsou zapojeni do života firmy ve všech oblastech. Vyrábí originální designované košíky a doplňky z proutí, plánují výrobu, mají pracovní porady, zpracovávají inventury, rovněž působí jako prodavači a jednají se zákazníky. Získávají tak cenné zkušenosti a pracovní návyky. Klíčovým momentem je budování odpovědnosti za vykonanou práci a celkové působení ve firmě.

Úspěšní pracovníci Košáru opouští

Popsaný model v Košáře umožňuje velmi intenzivní a efektivní sociální učení. Za 20 let existence bylo prokázáno, že kombinace individuální sociální terapie, skupinové práce a praktického tréninku v sociální firmě přináší v relativně krátkém čase efekt a úspěšní klienti se zapojují na trh práce.

Provozní doba
PO 10 – 17
ÚT 10 – 17
ST 10 – 12
ČT 10 – 17
10 – 17
Používáte Facebook?
Košára je tam také.
A co Instagram?
Tam jsme také.