Chráníme Vaše data. Více ZDE.

DOM na cestě

Vánoční putování do Kouřimi (17. 12. 2022)

V adventním čase jsme zamířili do Kostelce nad Černými lesy a okolních nikoliv černých, ale pohádkově bílých lesů. Snad to bylo i blízkostí rodiště slavného malíře, že na nás čekala vpravdě ladovská zima. 

Výlet do Českého středohoří (8. 10. 2022)

S DOMEM NA CESTÁCH jsme tentokrát zdolali jednu z dominant Českého středohoří, vrch Lovoš. Poté na náš čekala celkem zachovalá zřícenina hradu Oparno a město Lovosice, kde jsme svůj výlet zakončili.

Výšlap na Děčínský Sněžník (4. 6. 2022)

Cílem našeho výletu s klienty bylo tentokráte království skal Labské pískovce. Počasí nám dopřálo krásné výhledy na obě strany česko-německé hranice.

Výlet s klienty do Českého ráje (23. 4. 2022)

Jednodenní výlet vedl z Libošovic do Sobotky včetně navštěvy hradu Kost.

Výprava do severních Čech (19. – 21. 8. 2021)

Ve dnech 19 – 21. srpna 2021 jsme s klienty našeho zařízení podnikli výlet do severních Čech. První zastávkou bylo lázeňské město Teplice, odkud jsme pokračovali vstříc malebným vrcholům Krušných hor. Během putování místy nedotčenou horskou krajinou jsme navštívili spoustu historických památek: majestátní klášter v Oseku, rozlehlou zříceninu hradu Rýzmburk, starobylé hornické městečko Hrob a lázně Dubí; rovněž jsme narazili na spoustu reliktů dávného osídlení této oblasti německým obyvatelstvem. Úchvatné vyhlídky a zářivě hvězdná obloha, jež nám sloužila jako přikrývka, jen umocnily romantický ráz. Svou pouť jsme zakončili v městečku Krupka s chráněnými památkami na seznamu UNESCO.