Chráníme Vaše data. Více ZDE.

Aktuality

08.10.22Výlet do Českého středohoří

S DOMEM na cestách jsme tentokrát zdolali jednu z dominant Českého středohoří, vrch Lovoš. Poté na náš čekala celkem zachovalá zřícenina hradu Oparno a město Lovosice, kde jsme svůj výlet zakončili.

03.10.22Do DOM JOB nastupuje nová kolegyně

Po výběrovém řízení přichází do služby DOM JOB nová sociální terapeutka. Více bude uvedeno brzy v rubrice Náš tým.

02.09.22Host z Ukrajiny

Je nám velkou ctí a potěšením, že jsme mohli v budově DPC DOM 8 nabídnout a poskytnout ubytování mladé ženě z Ukrajiny. Přejeme jí, aby se jí u nás líbilo!

26.08.22Začínáme po prázdninách

Tým DOMU se sešel na dvoře, aby naplánoval vše k začátku běžného provozu.
Během prázdnin byly upraveny a dovybaveny bytové buňky v DPC DOM8.
Těšíme se na nové klienty, kteří právě přicházejí.

08.06.22DOM PÁRTY

Sešli jsme se na tradiční DOM PÁRTY. Byla to 24. Párty. Velmi nás potěšila návštěva mnohých bývalých klientů. Někteří přišli i se svými partnery a dětmi. Děti měly vlastní program a dospělí jedli, pili, hodovali a povídali si. Koncert Beata Wicki, kterého v některých písních doprovodila zpěvem a na housle Petra Zoubkové, byl úžasný a měl velký úspěch.

07.06.22Nové příběhy z DOMU

Máme dva nové úžasné příběhy klientů z DOMU. Přečtěte si příběhy Karla a Olivera zde.

04.06.22Výšlap na Děčínský Sněžník

Cílem našeho výletu s klienty bylo tentokráte království skal Labské pískovce. Počasí nám dopřálo krásné výhledy na obě strany česko-německé hranice.

01.06.22Teambuilding v Tichém údolí na Suchdole

Krasné počasí, nadherná příroda, skvělá nálada, hodně legrace.

26.04.22Výlet s klienty do Českého ráje

Jednodenní výlet vedl z Libošovic do Sobotky včetně navštěvy hradu Kost.

29.03.22DOM na festivalu Jeden svět

Radka Reischlová se zúčastnila festivalu Jeden svět v ústí nad Orlicí jako jeden z diskutujících odborníků po projekci dokumentárního filmu Opouštět Počátky. Diskuse byla zaměřena na úskalí přechodu mladých dospělých z ústavní péče do samostatného života.  

01.03.22Ukrajina

DOM rozhodně odmítá agresivní útok Ruska na Ukrajinu a oceňuje hrdinský boj Ukrajiny. DOM přijal jednu rodinu na útěku a poskytl jí ubytování a další pomoc.

10.02.22Milostivé léto pomohlo

Někteří klienti v DOMU využili příležitost a v rámci Milostivého léta se zbavili dlouhodobých velkých dluhů. Přečtěte a poslechněte si zde.

04.02.22Architekti v DOMU

Ing. Arch. Michal Juha z Fakulty architektury ČVUT v Praze spolu s diplomantkou studie navštívili DOM a debatovali na téma, jak má vypadat ideální budova pro Dům na půl cesty. Projekt takového zařízení řeší jako svojí diplomovou práci studentka Anastázie.

31.01.22Život v DOMU

Provoz DOMU a služeb je v běžném režimu. Poskytovány jsou všechny služby a probíhají i ostatní programy a aktivity. Díky správně nastaveným opatřením vlna omicronu nepřinesla žádné větší problémy.

15.12.21Vánoční komunita

V pondělí se konala 22. Vanoční komunita v DOMU. Tentokrát a poprvé na dvorečku u ohně. Krásně jsme si to užili.

06.12.21Vánoce přicházejí

Příprava na Vánoce je vždy příjemná a milá. Tým DOMU připravuje bezpečnou bezvadnou Vánoční komunitu 2021 na dvorečku budovy DOM 8.

20.11.21Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. počtvrté podpořila DOM

Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. věnovala DOMU již 65.000 Kč na podporu projektu DOM IN. Projekt nabízí klientům DOMU různorodé rozvojové aktivity jako je výuka anglického jazyka, kurzy IT, pracovní dovednosti v sociální firmě Košára a další. Velmi si této podpory vážíme a děkujeme!

06.10.21Tradiční DOM PÁRTY v netradiční dobu

Již více než 20 let se každý rok v červnu koná DOM Párty, slavnost, kde se schází minulí a současní pracovníci a klienti DOMU a další hosté. V roce 2020 se DOM Párty nekonala kvůli opatřením spojeným s Covid-19. Letos jsme se dočkali. 6. 10. 2021 se DOM Párty opět konala a jako vždy na dvoře Domu na půl cesty DOM 8. Setkání s bývalými úspěšnými klienty byla velmi radostná. Svými písněmi vytvořil krásnou atmosféru Beat Wicki a jako vždy plál oheň a na něm se pekly buřty.

15.09.21Odešla MUDr. Milena Černá

Paní doktorka Milena Černá byla partnerkou, přítelkyní a strážným andělem DOMU od jeho založené v roce 1997 až dosud. Jako ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se od počátku zajímala o tehdy nový projekt a podpořila ho jak svojí odborností při tvořivé diskusi, tak, opakovaně, v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Milena byla silná nesmírně inteligentní žena, velká osobnost a velká duše. Výsledky její práce a jejího působení jsou stále a budou navždy. Děkujeme za důvěru, za podporu, za všechno!

31.08.21Aktualizace Opatření DOMU

Od 1. září platí následující Opatření proti šíření Covid-19.

30.08.21DOM 8 a Tykadlo opět v běžném provozu

V DOM 8 a v Tykadle probíhalo od 30.7. do 29.8.2021 Sanitární období. Klienti DOM 8 bydleli v náhradním ubytování. Nyní jsou již všichni zpět a služby fungují ve standardním režimu.

26.08.21II. KOMPAS

Na druhém KOMPASU v letošním roce jsme se zabývali metodou MIND MAPS a jejím možném využití pro zachycení různých aspektů naší případové práce. Práce na Myšlenkových mapách přinesla velmi zajímavé dokonce i neočekávané výstupy. Určitě budeme v objevování možností MIND MAPS pokračovat.

30.06.21DOM v lese

Tým DOMU se sešel v lese ve Zlatém údolí u Zvole u Prahy. Užili jsme si oheň, stromy, potok, ticho a přemýšleli jsme o budoucím projektu “terapie lesem”.

09.06.21KOMPAS

Dnes 9. 6. 2021 proběhnul na dvoře v DOM 8 po dlouhé době KOMPAS. KOMPAS je koncepčně metodický pracovní seminář. Po dlouhé koronavirové přestávce jsme se zaměřili na nové techniky, které pro přímou práci s klienty vyvinuli Michaela a Beat Wicki.

28.05.21Klienti Domu na půl cesty se zúčastnili natáčení

Společnost Stillking Films nabídla klientům Domů na půl cesty skvělou zajímavou brigádu při natáčení reklamy. Zapojili se dva klienti a byla to pro ně velmi zajímavá zkušenost.

24.05.21Zelené jaro

Když je jaro mokré, svět vypadá pěkně zeleně.

17.05.21Nová opatření DOMU

Od 17. května v souladu s rozhodnutím vlády ČR došlo k mírnému uvolnění Opatření proti šíření Covid-19.

07.04.21Registrujeme se na očkování

Máme velkou radost, že se pracovníci v sociálních službách mohou registrovat k očkování. Těšíme se na osobní kontakty s klienty již brzo.

02.04.21Do DOMU přichází jaro

Příchod jara do DOMU je spojen s příchodem mnoha nových klientů. Navzdory omezením spojenými s prevenci cvoid-19 pracují všechna oddělení i všechny služby naplno. Do služeb přišli noví klienti a postupně se adaptují a plánují spolupráci.

01.02.21Děkujeme za dary pro DOM

Ze srdce děkujeme všem drobným dárcům, kteří nás podpořili během roku 2020. Vážíme si našich milých mecenášů, kterých většina je nám věrná mnoho let.

01.12.20Vánoce v DOMU

Příprava na Vánoce nám dělá radost.
V Košáře se pletou vánoční ozdoby a brzy se již začnou prodávat.
Tým DOMU vymýšlí, jak zorganizovat bezpečnou bezkontaktní bezvadnou Vánoční komunitu 2020.

20.11.20Dary pro DOM

Děkujeme ze srdce manželům M., kteří podpořili program DOM IN velkorysým darem ve výši 20.000 Kč. Zároveň děkujeme ostatním dárcům, kteří nám zasílají podporu pravidelně často i mnoho let.

15.11.20Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. potřetí podpořila DOM

Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. věnovala DOMU již potřetí 50.000 Kč na podporu projektu DOM IN. Projekt nabízí klientům DOMU různorodé rozvojové aktivity jako je výuka anglického jazyka, kurzy IT, pracovní dovednosti v sociální firmě Košára a další. Velmi si této podpory vážíme a děkujeme!

09.11.20Film Igora Chauna a Bez rizika ve VÚ Obořiště

Nezisková organizace Mimo domov, zabývající se přechodem mladých lidí z ústavního zařízení do samostatného života, přizvala DOM Tykadlo ke spolupráci na tour po dětských domovech a výchovných ústavech po celé České republice. V rámci výjezdů probíhá promítání dokumentárního filmu Dospělým ze dne na den od režiséra Igora Chauna a následná diskuse s tvůrci filmu, jeho aktéry a organizacemi, které by odcházejícím mladým dospělým mohly jejich cestu k samostatnosti usnadnit. 9.11.2020 proběhl výjezd ve VÚ Obořiště, další jsou naplánované na jaro příštího roku.

12.10.20DOM a Covid-19

Máme stanovena promyšlená pravidla a opatření proti riziku nákazy Covid-19. Klienti a pracovníci dodržují sociální distanc, všichni důsledně nosí roušky. Děkujeme všem za skvělou spolupráci a porozumění pro nezbytná opatření.

07.10.20V DOMU vše dobře funguje

Všechny služby jsou v běžném provozu. Do služeb jsou přijímáni noví klienti. Se stávajícími klienty pracujeme v plném rozsahu. Nadále jsme opatrní a efektivně se chráníme proti koronaviru.

04.09.20KOMPAS

Tým DOMU se sešel k tradiční zářijové akci KOMPAS. KOMPAS znamená Koncepční – Metodický – Pracovní – Seminář. Tentokrát jsme se věnovali managementu služeb.

20.08.20DOM JOB hledá nového kolegu nebo kolegyni

Služby Sociální rehabilitace DOM JOB hledá nového kolegu nebo kolegyni na pozici Sociální terapeut. Celý text inzerátu najdete na www.jobs.cz a na Burze práce na webu: www.neziskovky.cz.

15.06.20Jak se nyní žije a pracuje v DOMU

Postupně se uvolňují některá opatření proti šíření koronaviru a nemoci Covid-19. Přesto jsme velmi opatrní a pokračujeme v dodržování sociální vzdálenosti a snižování rizik přenášení viru. Velmi oceňujeme pochopení a spolupráci našich klientů. Všichni vědí, že jsme na jedné lodi. Děkujeme!

01.05.20Duben v DOMU ve stavu ochrany před Covid-19

Všechny služby a programy v DOMU byly a jsou realizovány Stav nouze. Podařilo se nám nastavit všechny procesy při poskytování služeb tak, abychom minimalizovali nebo eliminovali osobní kontakt mezi pracovníky a klienty a mezi klienty navzájem. Sociální pracovníci a odborní pracovníci úspěšně konzultují s klienty telefonicky a po sociálních sítích. Pracoviště jsou desinfikována dvakrát denně.

15.04.20DOM JOB zahájil provoz HOME KOŠÁRY

Klienti skupinové sociální rehabilitace trpí ve vyhlášeném Stavu nouze izolací a rozpadem produktivního denního řádu. DOM JOB nabídl Home Košáru. Klienti pletou košíky doma, materiál je jim doručen nebo si ho vyzvednou. S pracovníky jsou v každodenním kontaktu a mohou konzultovat výrobní postupy. Telefonem nebo přes sociální sítě probíhají i ostatní konzultace a intervence.

31.03.20DOM v době Stavu nouze

Všechny služby a programy v DOMU jsou realizovány již třetím týdnem v rámci režimu Stav nouze. Cílem je maximálně eliminovat osobní kontakt mezi pracovníky a klienty a mezi klienty navzájem. Sociální pracovníci a odborní pracovníci úspěšně pracují se svými klienty přes telefon. Pracovníci se na pracovištích střídají a komunikují telefonem, emaily. Připravuje se online porada. Desinfekce povrchů probíhá 2 x denně.

15.03.20Opatření na ochranu před koronavirem a nemocí Covid-19

Dnem 15. 3. 2020 vstoupila v platnost mimořádný opatření zaměřená na ochranu klientů a pracovníků služeb DOMU před novým koronavirem a nemocí Covid-19. Jedná se o hygienická pravidla a úpravu provozu tak, aby se snižovalo riziko přenosu viru.

27.02.20Schůzka s ředitelem programu Byznys pro společnost

Proběhla schůzka s ředitelem programu Byznys pro společnost ohledně nabídky spolupráce v projektu zaměřeném na podporu mladých lidí, odcházejících z ústavních zařízení, pro uplatnění na trhu práce.

10.02.20Setkání poskytovatelů soc. služeb Prahy 8

10.2. proběhlo Setkání poskytovatelů soc. služeb Prahy 8, v rámci kterého se diskutovalo o plánované listopadové Konferenci. DOM byl přizván jako člen realizačního týmu.

01.02.20V rámci programu DOM IN byla opět zahájena výuka angličtiny

Miles Winnette, PhD. vyučuje i v jarním semestru anglický jazyk klienty všech služeb DOMU. Máme velkou radost, že 5 klientů se učí anglicky již druhým nebo třetím rokem a dělají pokroky. Nově se začali učit 2 noví klienti, jeden klient z Bydla Libeň a jedna klientka z DOM JOB.

17.01.20Akce projektu Do života bez rizika

V DOMU proběhlo setkání klientů DD Uherského Hradiště a DD Příbor v rámci dlouhodobé spolupráce s organizací Spolu dětem.

02.01.20Do zcela nového Bydla Libeň se stěhují první klienti

Ve čtvrtek a v pátek se do nového DPC Bydlo Libeň nastěhovali 3 klienti. Více o novém Bydle se dočtete ZDE.