Chráníme Vaše data. Více ZDE.

Aktuality

26.09.23Nové příběhy z DOMU

Projekt Příběhy z DOMU je inspirován myšlenkou, že příběh každého klienta je příběhem cesty z těžké nepříznivé situace k vlastnímu rozvoji a pozitivní změně. Čtěte nové příbehy “Milana”, “Evy” a “Tomáše” zde.

23.08.23KOMPAS

Po odpočinku na dovolených jsme se sešli na koncepčním a metodickém pracovním setkání, tradičním Kompasu. Letos se v rámci metodických seminářů věnujeme reflexi a rozvoji metod vyhodnocování a postupů v rámci přímé práce. Pracovníci si interaktivní seminář opravdu užili.

21.08.23Letní renovace v DOM 8

Jako každý rok jsme v létě dělali velký úklid a potřebné renovace budovy DOM 8 v Braunerově ulici. Letos proběhlo lakování dveří a oken a malování celého domu. Dovybavili jsme pokoje a konzultační místnosti. Z výsledku máme velkou radost.

20.08.23Letní 3-denní putování

Pavel Panák uspořádal skvělý výlet se spaním pod hvězdami do Manětína a okolí.
Více si můžete přečíst zde.

24.06.23Putování Lounskem

Konal se druhý letošní výlet, tentokrát do Českého středohoří. Více zde.

14.06.23DOM PÁRTY

Tradiční letní slavnost se konala již po 25. S výjimkou covidových let proběhla DOM párty každý rok od založení DOMU v roce 1997. Krásný letní večer si užili současní i bývalí klienti, pracovníci a přátelé DOMU.

07.06.23KOMPAS II

Proběhl druhý koncepčně metodický pracovní seminář zaměřený na specifické metody, které vyvinul DOM pro přímou práci s klienty.

01.05.23Do DOM JOB nastoupil nový kolega

Do týmu DOM JOB nastoupil Mgr. Pavol Čálik. Působí jako sociální pracovník – terapeut se zaměřením na individuální přímou práci. Přejeme hodně štěstí a úspěchů! Více o Paľovi se můžete dočíst v rubrice Náš tým.

19.04.23KOMPAS

Koncepčně metodický pracovní seminář se věnoval specifickým metodám využívaným v DOMU pro přímou práci s klienty.

15.04.23Výlet na Kokořín

V dubnu se konal letošní první výlet, tentokrát na Kokořín. Více v rubrice DOM NA CESTĚ.

01.04.23Do DOM JOB nastoupila nová kolegyně

Nová kolegyně Renáta Ropková se ujala vedení sociálně rehabilitační dílny Košára. Více o Renátě se brzy dočtete v rubrice Náš tým.

20.01.23Klienti v Divadle ARCHA

Dva klienti Domu na půl cesty navštívili zajímavé představení „Ti, kdo mluví sami za sebe“ v Divadle ARCHA. Oba ocenili zajímavý zážitek. Více o představení si přečtěte zde.

22.12.22Společnost Emma’s credit, s.r.o. podpořila DOM finančním darem

Děkujeme společnosti Emma’s credit, s.r.o. za dar, který využijeme na realizaci rozvojových programů pro klienty všech služeb v rámci projektu DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

21.12.22Dar od společnosti OTE, a.s.

Pracovníci společnosti OTE, a.s. vybrali na vánočním večírku sponzorský dar pro DOM. Tento dar bude využit v rámci projektu DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

17.12.22Zimní výlet do Kouřimi

Pavel Panák a tři stateční klienti podnikli krásný zimní výlet do starobylé Kouřimi.

14.12.22Vánoční komunita

Po třech covidových letech se konala tradiční Vánoční komunita v DOMU. Současní i bývalí klienti a všichni pracovníci se spolu radovali, zpívali, večeřeli, dělali vánoční zvyky. Bylo to moc krásné!

01.12.22DOM navázal spolupráci s BTR Consulting, s.r.o.

Společnost Build to rent (BTR Consulting, s.r.o.) vybrala DOM pro své aktivity sociální odpovědnosti. 1. prosince slavila firma narozeniny a na oslavě zorganizovala dražbu obrazu. Výtěžek dražby je darem pro DOM, jmenovitě pro rozvojový program DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

21.11.22Premiéra filmu Vánoční příběh

Michaela a Beat Wicki se zúčastnili slavnostní premiéry nového filmu Ireny Pavláskové. Na filmu je zvláštní to, že byl částečně natáčen v Domě na půl cesty DOM 8 v Braunerově ulici v Libni. Film je milý a vánoční. Jděte se podívat!

08.10.22Výlet do Českého středohoří

S DOMEM na cestách jsme tentokrát zdolali jednu z dominant Českého středohoří, vrch Lovoš. Poté na náš čekala celkem zachovalá zřícenina hradu Oparno a město Lovosice, kde jsme svůj výlet zakončili.

03.10.22Do DOM JOB nastupuje nová kolegyně

Po výběrovém řízení přichází do služby DOM JOB nová sociální terapeutka. Více bude uvedeno brzy v rubrice Náš tým.

02.09.22Host z Ukrajiny

Je nám velkou ctí a potěšením, že jsme mohli v budově DPC DOM 8 nabídnout a poskytnout ubytování mladé ženě z Ukrajiny. Přejeme jí, aby se jí u nás líbilo!

26.08.22Začínáme po prázdninách

Tým DOMU se sešel na dvoře, aby naplánoval vše k začátku běžného provozu.
Během prázdnin byly upraveny a dovybaveny bytové buňky v DPC DOM8.
Těšíme se na nové klienty, kteří právě přicházejí.

08.06.22DOM PÁRTY

Sešli jsme se na tradiční DOM PÁRTY. Byla to 24. Párty. Velmi nás potěšila návštěva mnohých bývalých klientů. Někteří přišli i se svými partnery a dětmi. Děti měly vlastní program a dospělí jedli, pili, hodovali a povídali si. Koncert Beata Wicki, kterého v některých písních doprovodila zpěvem a na housle Petra Zoubkové, byl úžasný a měl velký úspěch.

07.06.22Nové příběhy z DOMU

Máme dva nové úžasné příběhy klientů z DOMU. Přečtěte si příběhy Karla a Olivera zde.

04.06.22Výšlap na Děčínský Sněžník

Cílem našeho výletu s klienty bylo tentokráte království skal Labské pískovce. Počasí nám dopřálo krásné výhledy na obě strany česko-německé hranice.

01.06.22Teambuilding v Tichém údolí na Suchdole

Krasné počasí, nadherná příroda, skvělá nálada, hodně legrace.

26.04.22Výlet s klienty do Českého ráje

Jednodenní výlet vedl z Libošovic do Sobotky včetně navštěvy hradu Kost.

29.03.22DOM na festivalu Jeden svět

Radka Reischlová se zúčastnila festivalu Jeden svět v ústí nad Orlicí jako jeden z diskutujících odborníků po projekci dokumentárního filmu Opouštět Počátky. Diskuse byla zaměřena na úskalí přechodu mladých dospělých z ústavní péče do samostatného života.  

01.03.22Ukrajina

DOM rozhodně odmítá agresivní útok Ruska na Ukrajinu a oceňuje hrdinský boj Ukrajiny. DOM přijal jednu rodinu na útěku a poskytl jí ubytování a další pomoc.

10.02.22Milostivé léto pomohlo

Někteří klienti v DOMU využili příležitost a v rámci Milostivého léta se zbavili dlouhodobých velkých dluhů. Přečtěte a poslechněte si zde.

04.02.22Architekti v DOMU

Ing. Arch. Michal Juha z Fakulty architektury ČVUT v Praze spolu s diplomantkou studie navštívili DOM a debatovali na téma, jak má vypadat ideální budova pro Dům na půl cesty. Projekt takového zařízení řeší jako svojí diplomovou práci studentka Anastázie.

31.01.22Život v DOMU

Provoz DOMU a služeb je v běžném režimu. Poskytovány jsou všechny služby a probíhají i ostatní programy a aktivity. Díky správně nastaveným opatřením vlna omicronu nepřinesla žádné větší problémy.

15.12.21Vánoční komunita

V pondělí se konala 22. Vanoční komunita v DOMU. Tentokrát a poprvé na dvorečku u ohně. Krásně jsme si to užili.

06.12.21Vánoce přicházejí

Příprava na Vánoce je vždy příjemná a milá. Tým DOMU připravuje bezpečnou bezvadnou Vánoční komunitu 2021 na dvorečku budovy DOM 8.

20.11.21Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. počtvrté podpořila DOM

Společnost PRO.MED.CS Praha a.s. věnovala DOMU již 65.000 Kč na podporu projektu DOM IN. Projekt nabízí klientům DOMU různorodé rozvojové aktivity jako je výuka anglického jazyka, kurzy IT, pracovní dovednosti v sociální firmě Košára a další. Velmi si této podpory vážíme a děkujeme!

06.10.21Tradiční DOM PÁRTY v netradiční dobu

Již více než 20 let se každý rok v červnu koná DOM Párty, slavnost, kde se schází minulí a současní pracovníci a klienti DOMU a další hosté. V roce 2020 se DOM Párty nekonala kvůli opatřením spojeným s Covid-19. Letos jsme se dočkali. 6. 10. 2021 se DOM Párty opět konala a jako vždy na dvoře Domu na půl cesty DOM 8. Setkání s bývalými úspěšnými klienty byla velmi radostná. Svými písněmi vytvořil krásnou atmosféru Beat Wicki a jako vždy plál oheň a na něm se pekly buřty.

15.09.21Odešla MUDr. Milena Černá

Paní doktorka Milena Černá byla partnerkou, přítelkyní a strážným andělem DOMU od jeho založené v roce 1997 až dosud. Jako ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se od počátku zajímala o tehdy nový projekt a podpořila ho jak svojí odborností při tvořivé diskusi, tak, opakovaně, v rámci Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Milena byla silná nesmírně inteligentní žena, velká osobnost a velká duše. Výsledky její práce a jejího působení jsou stále a budou navždy. Děkujeme za důvěru, za podporu, za všechno!

31.08.21Aktualizace Opatření DOMU

Od 1. září platí následující Opatření proti šíření Covid-19.

30.08.21DOM 8 a Tykadlo opět v běžném provozu

V DOM 8 a v Tykadle probíhalo od 30.7. do 29.8.2021 Sanitární období. Klienti DOM 8 bydleli v náhradním ubytování. Nyní jsou již všichni zpět a služby fungují ve standardním režimu.

26.08.21II. KOMPAS

Na druhém KOMPASU v letošním roce jsme se zabývali metodou MIND MAPS a jejím možném využití pro zachycení různých aspektů naší případové práce. Práce na Myšlenkových mapách přinesla velmi zajímavé dokonce i neočekávané výstupy. Určitě budeme v objevování možností MIND MAPS pokračovat.

30.06.21DOM v lese

Tým DOMU se sešel v lese ve Zlatém údolí u Zvole u Prahy. Užili jsme si oheň, stromy, potok, ticho a přemýšleli jsme o budoucím projektu “terapie lesem”.

09.06.21KOMPAS

Dnes 9. 6. 2021 proběhnul na dvoře v DOM 8 po dlouhé době KOMPAS. KOMPAS je koncepčně metodický pracovní seminář. Po dlouhé koronavirové přestávce jsme se zaměřili na nové techniky, které pro přímou práci s klienty vyvinuli Michaela a Beat Wicki.

28.05.21Klienti Domu na půl cesty se zúčastnili natáčení

Společnost Stillking Films nabídla klientům Domů na půl cesty skvělou zajímavou brigádu při natáčení reklamy. Zapojili se dva klienti a byla to pro ně velmi zajímavá zkušenost.

24.05.21Zelené jaro

Když je jaro mokré, svět vypadá pěkně zeleně.

17.05.21Nová opatření DOMU

Od 17. května v souladu s rozhodnutím vlády ČR došlo k mírnému uvolnění Opatření proti šíření Covid-19.

07.04.21Registrujeme se na očkování

Máme velkou radost, že se pracovníci v sociálních službách mohou registrovat k očkování. Těšíme se na osobní kontakty s klienty již brzo.

02.04.21Do DOMU přichází jaro

Příchod jara do DOMU je spojen s příchodem mnoha nových klientů. Navzdory omezením spojenými s prevenci cvoid-19 pracují všechna oddělení i všechny služby naplno. Do služeb přišli noví klienti a postupně se adaptují a plánují spolupráci.

01.02.21Děkujeme za dary pro DOM

Ze srdce děkujeme všem drobným dárcům, kteří nás podpořili během roku 2020. Vážíme si našich milých mecenášů, kterých většina je nám věrná mnoho let.