Chráníme Vaše data. Více ZDE.

Aktuality

15.06.24Velký výlet do Koněpruských jeskyní

Tentokrát zamířili výletníci s Pavlem do útrob Koněpruských jeskyní, kde si mohli zblízka prohlédnout pestrou krápníkovou výzdobu i pozoruhodné relikty (resp. jejich zdařilé kopie) dávných obyvatel tohoto kraje.

12.06.24KOMPAS ukazuje cestu

Koncepčně metodický pracovní seminář se tentokrát věnoval revizi užitečného pracovního nástroje „Vyhodnocení sociálně nepříznivé situace klienta“, kterému říkáme NEPSI. Zabývali jsme se částí, která mapuje osobní historii klienta, a hledali průnik se známým Dotazníkem ACE.

05.06.24Tradiční DOM PÁRTY

Všichni pracovníci a mnoho klientů se sešlo na tradiční DOM PÁRTY. Radost nám udělal velký počet bývalých klientů i jejich dětí. Večer obohatil zpěvem Beat Wicki.

28.04.24Krásné setkání po letech

Michaela Wicki se v Itálii setkala s úspěšnou klientkou, která absolvovala pobyt v DPC před 15 lety. V současné době žije a úspěšně podniká v Itálii. Gratulujeme!

15.04.24Tým DOMU na návštěvě v Dětském domově

Radka Reischlová s několika kolegy z DOMU navštívila Dětský domov Klánovice. Kromě workshopu s dospívajícími mladými lidmi se pracovníci seznámili s domovem.

30.03.24Budoucí architekti v DOMU

DOM navštívili dva studenti Fakulty Architektury ČVUT a konzultovali svoje projekty sociálních zařízení. Diskuse byla velmi zajímavá.

31.01.24DOM na koncertě

Několik klientů si užilo koncert Symfonického orchestru hl.m. Prahy (FOK), na programu bylo dílo Antonína Dvořáka, Novosvětská.

15.01.24DOM na výstavě

Klienti s průvodci navštívili výstavu 32 autorů krajinářské školy v Galerii Kooperativa.

01.01.24Nový rok

Přejeme Vše krásný nový rok, plný klidu, míru, porozumění a nových obzorů!
DOM

18.12.23Vánoční komunita

V pondělí 18. 12. 2023 se konala v DOMU 24. Vánoční komunita. Jako vždy jsme zpívali, hodovali a bavili se vánočními zvyky. Moc nás potěšila účast řady klientů, kteří byli v Domě na půl cesty před mnoha lety. Bylo nás dohromady více než 40.

05.12.23Košík je krásný vánoční dárek

Přijďte si koupit zcela originální vánoční dárek do Košáry.

01.12.23Krásný dar od firmy TRUMPF, s.r.o.

Děkujeme zaměstnancům firmy TRUMPF, s.r.o. za dar, na který se složili. Udělali nám velkou radost a přispěli na realizaci programu DOM IN v roce 2024.

21.10.23Výlet na Český Šternberk

Pavel a skupina klientů vyrazili na krásný podzimní výlet na Český Šternberk. Více si přečtěte ZDE.

18.10.2318. října jsme trénovali svojí paměť

DOM tým se zúčastnil akreditovaného vzdělávacího kurzu zaměřeného na Paměť. Velmi jsme si to užili se skvělým lektorem Zdeňkem Glozem.

17.10.23Workshop v Dětském domově v Písku

V Dětském domově v Písku žije v současnosti mnoho mladých lidí, kteří se během jednoho až dvou let vydají na cestu do samostatného života. Radka Reischlová je navštívila vedla zde interaktivní workshop spojený s promítáním videospotu.

26.09.23Nové příběhy z DOMU

Projekt Příběhy z DOMU je inspirován myšlenkou, že příběh každého klienta je příběhem cesty z těžké nepříznivé situace k vlastnímu rozvoji a pozitivní změně. Čtěte nové příbehy “Milana”, “Evy” a “Tomáše” zde.

23.08.23KOMPAS

Po odpočinku na dovolených jsme se sešli na koncepčním a metodickém pracovním setkání, tradičním Kompasu. Letos se v rámci metodických seminářů věnujeme reflexi a rozvoji metod vyhodnocování a postupů v rámci přímé práce. Pracovníci si interaktivní seminář opravdu užili.

21.08.23Letní renovace v DOM 8

Jako každý rok jsme v létě dělali velký úklid a potřebné renovace budovy DOM 8 v Braunerově ulici. Letos proběhlo lakování dveří a oken a malování celého domu. Dovybavili jsme pokoje a konzultační místnosti. Z výsledku máme velkou radost.

20.08.23Letní 3-denní putování

Pavel Panák uspořádal skvělý výlet se spaním pod hvězdami do Manětína a okolí.
Více si můžete přečíst zde.

24.06.23Putování Lounskem

Konal se druhý letošní výlet, tentokrát do Českého středohoří. Více zde.

14.06.23DOM PÁRTY

Tradiční letní slavnost se konala již po 25. S výjimkou covidových let proběhla DOM párty každý rok od založení DOMU v roce 1997. Krásný letní večer si užili současní i bývalí klienti, pracovníci a přátelé DOMU.

07.06.23KOMPAS II

Proběhl druhý koncepčně metodický pracovní seminář zaměřený na specifické metody, které vyvinul DOM pro přímou práci s klienty.

01.05.23Do DOM JOB nastoupil nový kolega

Do týmu DOM JOB nastoupil Mgr. Pavol Čálik. Působí jako sociální pracovník – terapeut se zaměřením na individuální přímou práci. Přejeme hodně štěstí a úspěchů! Více o Paľovi se můžete dočíst v rubrice Náš tým.

19.04.23KOMPAS

Koncepčně metodický pracovní seminář se věnoval specifickým metodám využívaným v DOMU pro přímou práci s klienty.

15.04.23Výlet na Kokořín

V dubnu se konal letošní první výlet, tentokrát na Kokořín. Více v rubrice DOM NA CESTĚ.

01.04.23Do DOM JOB nastoupila nová kolegyně

Nová kolegyně Renáta Ropková se ujala vedení sociálně rehabilitační dílny Košára. Více o Renátě se brzy dočtete v rubrice Náš tým.

20.01.23Klienti v Divadle ARCHA

Dva klienti Domu na půl cesty navštívili zajímavé představení „Ti, kdo mluví sami za sebe“ v Divadle ARCHA. Oba ocenili zajímavý zážitek. Více o představení si přečtěte zde.

22.12.22Společnost Emma’s credit, s.r.o. podpořila DOM finančním darem

Děkujeme společnosti Emma’s credit, s.r.o. za dar, který využijeme na realizaci rozvojových programů pro klienty všech služeb v rámci projektu DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

21.12.22Dar od společnosti OTE, a.s.

Pracovníci společnosti OTE, a.s. vybrali na vánočním večírku sponzorský dar pro DOM. Tento dar bude využit v rámci projektu DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

17.12.22Zimní výlet do Kouřimi

Pavel Panák a tři stateční klienti podnikli krásný zimní výlet do starobylé Kouřimi.

14.12.22Vánoční komunita

Po třech covidových letech se konala tradiční Vánoční komunita v DOMU. Současní i bývalí klienti a všichni pracovníci se spolu radovali, zpívali, večeřeli, dělali vánoční zvyky. Bylo to moc krásné!

01.12.22DOM navázal spolupráci s BTR Consulting, s.r.o.

Společnost Build to rent (BTR Consulting, s.r.o.) vybrala DOM pro své aktivity sociální odpovědnosti. 1. prosince slavila firma narozeniny a na oslavě zorganizovala dražbu obrazu. Výtěžek dražby je darem pro DOM, jmenovitě pro rozvojový program DOM IN. Mnohokrát děkujeme!

21.11.22Premiéra filmu Vánoční příběh

Michaela a Beat Wicki se zúčastnili slavnostní premiéry nového filmu Ireny Pavláskové. Na filmu je zvláštní to, že byl částečně natáčen v Domě na půl cesty DOM 8 v Braunerově ulici v Libni. Film je milý a vánoční. Jděte se podívat!

08.10.22Výlet do Českého středohoří

S DOMEM na cestách jsme tentokrát zdolali jednu z dominant Českého středohoří, vrch Lovoš. Poté na náš čekala celkem zachovalá zřícenina hradu Oparno a město Lovosice, kde jsme svůj výlet zakončili.

03.10.22Do DOM JOB nastupuje nová kolegyně

Po výběrovém řízení přichází do služby DOM JOB nová sociální terapeutka. Více bude uvedeno brzy v rubrice Náš tým.

02.09.22Host z Ukrajiny

Je nám velkou ctí a potěšením, že jsme mohli v budově DPC DOM 8 nabídnout a poskytnout ubytování mladé ženě z Ukrajiny. Přejeme jí, aby se jí u nás líbilo!

26.08.22Začínáme po prázdninách

Tým DOMU se sešel na dvoře, aby naplánoval vše k začátku běžného provozu.
Během prázdnin byly upraveny a dovybaveny bytové buňky v DPC DOM8.
Těšíme se na nové klienty, kteří právě přicházejí.

08.06.22DOM PÁRTY

Sešli jsme se na tradiční DOM PÁRTY. Byla to 24. Párty. Velmi nás potěšila návštěva mnohých bývalých klientů. Někteří přišli i se svými partnery a dětmi. Děti měly vlastní program a dospělí jedli, pili, hodovali a povídali si. Koncert Beata Wicki, kterého v některých písních doprovodila zpěvem a na housle Petra Zoubkové, byl úžasný a měl velký úspěch.

07.06.22Nové příběhy z DOMU

Máme dva nové úžasné příběhy klientů z DOMU. Přečtěte si příběhy Karla a Olivera zde.

04.06.22Výšlap na Děčínský Sněžník

Cílem našeho výletu s klienty bylo tentokráte království skal Labské pískovce. Počasí nám dopřálo krásné výhledy na obě strany česko-německé hranice.

01.06.22Teambuilding v Tichém údolí na Suchdole

Krasné počasí, nadherná příroda, skvělá nálada, hodně legrace.

26.04.22Výlet s klienty do Českého ráje

Jednodenní výlet vedl z Libošovic do Sobotky včetně navštěvy hradu Kost.

29.03.22DOM na festivalu Jeden svět

Radka Reischlová se zúčastnila festivalu Jeden svět v ústí nad Orlicí jako jeden z diskutujících odborníků po projekci dokumentárního filmu Opouštět Počátky. Diskuse byla zaměřena na úskalí přechodu mladých dospělých z ústavní péče do samostatného života.  

01.03.22Ukrajina

DOM rozhodně odmítá agresivní útok Ruska na Ukrajinu a oceňuje hrdinský boj Ukrajiny. DOM přijal jednu rodinu na útěku a poskytl jí ubytování a další pomoc.

10.02.22Milostivé léto pomohlo

Někteří klienti v DOMU využili příležitost a v rámci Milostivého léta se zbavili dlouhodobých velkých dluhů. Přečtěte a poslechněte si zde.

04.02.22Architekti v DOMU

Ing. Arch. Michal Juha z Fakulty architektury ČVUT v Praze spolu s diplomantkou studie navštívili DOM a debatovali na téma, jak má vypadat ideální budova pro Dům na půl cesty. Projekt takového zařízení řeší jako svojí diplomovou práci studentka Anastázie.

31.01.22Život v DOMU

Provoz DOMU a služeb je v běžném režimu. Poskytovány jsou všechny služby a probíhají i ostatní programy a aktivity. Díky správně nastaveným opatřením vlna omicronu nepřinesla žádné větší problémy.